Jak vybírat podlahu

21. 10. 2015

Výběr podlahy by neměl být řízen pouze čísly v rozpočtu a hrubou představou barevného odstínu.

Výběr podlahy by neměl být řízen pouze čísly v rozpočtu a hrubou představou barevného odstínu. Dobře zvažte jednotlivé výhody a nevýhody používaných materiálů. Nebojte se zajímat i o méně známe novinky. Současné technologie dokáží velmi efektivně kombinovat klasické přírodní materiály s plasty. Nebo naopak vinylové podlahy s propůjčeným vzhledem dřeva jsou od pravých podlah již téměř k nerozeznání.

Projděte si místnost po místnosti

Při návštěvě podlahového studia si dobře prohlédněte všechny možnosti. Každá místnost má svá specifika. Podlaha v chodbě bude muset snášet vysoké zatížení. Povrch by měl dobře snášet vodu, vlhkost, měl by mít vyšší odolnost proti ošoupání a samozřejmě – myslete na snadnou údržbu. Oproti tomu podlaha v ložnici bude nejméně namáhanou částí domu. Zde si dejte nejvíce záležet na tepelném komfortu s dobře izolovanou pokládkou a vhodně zvoleném odstínu. Udělejte si poznámky o užívání všech místností, kde chodíte v botech, kde trávíte nejvíc času, kde si hrají vaše děti nebo i to, kde se pohybuje váš zvířecí mazlíček.

Podlaha udává tón

Velmi důležité je i vhodně zvolit barvu. Svou plochou je podlaha rozhodující v udání tónu nebo útulnosti celého interiéru. Správnou volbou můžete místnost opticky zvětšit, zesvětlit, elegantně přizpůsobit zamýšlenému vybavení.

Jako profesionální firma vám samozřejmě vždy rádi poradíme. Nebudeme vám předkládat nejdražší podlahy, naopak. Doporučíme vám na základě letitých zkušeností vlastních i našich zákazníků typy materiálů pro každou místnost. Nejvhodnější s ohledem na využití místnosti, dlouhou trvanlivost, dobré izolační vlastnosti a samozřejmě i cenovou dostupnost podle vašich možností.