PORTSKÁ VÍNA

CÁLEM

Firma CÁLEM byla založena r.1859 a má sídlo v Portu na břehu řeky Douro. V současnosti patří mezi šestici nejúspěšnějších firem a exportuje vína do pěti kontinentů světa. V Evropě zaujímá výsadní příčky např. v Dánsku, v zemích Beneluxu a samozřejmě v Portugalsku.

Sklepy CÁLEM ve Vila Nova de Gaia navštíví ročně přes 100.000 návštěvníků.

PRVNÍ ZLATOU MEDAILI získává již v roce 1897 na mezinárodní výstavě v Bruselu. Následují Mezinárodní soutěž v Marseilles, v Bordeaux atd. Mnohá ocenění provázejí firmu do současnosti.

Firma CÁLEM vlastní vinice Quinta do Pégo, která se nalézá na více než 50 ha v samém srdci regionu DOURO, a vinice Arnozelo o rozloze 200 ha. Na těchto vinicích naleznete odrůdy - Malvasia Fina, Tinta Barroca, Touriga Francesa, Tinta Roriz, Tinta Cao, Touriga Nacional, což jsou typičtí představitelé vinných odrůd používaných pro výrobu Portského vína.

Sklepy CÁLEM, Porto Pohled na řeku Douro
od sídla společnosti
Vinice v Douru

 

BURMESTR

Firma J.W.Burmester chce být do roku 2049 celosvětově známá jako lídr ve výrobě a prodeji velmi kvalitních vín. Cílem firmy je rozšiřování jména Burmester v obchodě s víny z regionu Douro a v budoucnu také s víny z mimořádně kvalitních regionů Dão a Alentejo. Zaměřuje se na kontinuální růst, vyváženost a styl vín jednotlivých řad.

Od listopadu 1989 pracuje ve vinařství Burmester jako sklepmistr Jaime Costa, který zůstává věrný firemním postupům a tradicím související s přípravou různých typů vín se zachováním elegantních a komplexních stylů Tawny. Věnuje výzkumu a vývoji technologií ohledně koncentrace a dlouhého života pro skladování vín typu ruby zejména vín řady LBV.

 

MESSIAS

Společnost Messias byla založena v roce 1926 panem Messiasem Baptistou, který setrval ve vedení firmy do roku 1973. V současné době je řízení společnosti v rukou potomků jeho rodiny. Sklepy Messias produkují vysoce kvalitní vína z řady demarkačních regionů v Portugalsku jako je Dao, Bairrada, Douro, Vinho Verde, Beiras, Terras do Sado a Vinho Porto. Společnost je rovněž známá jako výrobce vysoce kvalitních šumivých vín vyráběných metodou champagne a ročníkových brandy. Sídlo firmy je v Mealhadě v malém městečku ve středu Portugalska v srdci regionu Bairrady. Společnost zde vlastní nad 6.000 m2 pozemků, 160 ha vinohradů z nichž 70 ha přináleží pro výrobu famózních vín z vinice Quinta do Valdoeiro.

Quinta do Cachao Quinta do Penedo
Quinta Do Valdoeiro